Press "Enter" to skip to content

Maseczka antywirusowa – co to takiego i jak ją nosić?

Niemalże każda maseczka antywirusowa jest skuteczna, ale staje się taka tylko wtedy, gdy poprawnie jej używasz. A pewnie wiele razy widywałeś już ludzi, którzy takie maski nosili dosłownie na brodzie. Nijak nie zasłaniały one okolic ich nosa, a czasem nawet i ust, przez co nie mogły zabezpieczać przed przedostawaniem się wirusów do powietrza, które wydmuchujesz podczas oddychania. Każda maseczka musi być zatem poprawnie użytkowana. Pamiętaj więc, aby przestrzegać tych podstawowych zasad jej noszenia, by mogła ona działać naprawdę skutecznie.

Oczywiście zalecenia nie tyczą się wyłącznie samego sposobu zakładania czy ściągania maseczek. Nawiązują one również do ich noszenia. Te zasady też powinieneś poznać, by później bez problemu móc się do nich zastosować. Każdą maseczkę antywirusową powinieneś nosić w taki sposób, by zasłaniała ona twoje usta oraz nos. Nigdy nie próbuj zsuwać jej niżej. W miejscu publicznym zawsze powinieneś mieć dokładnie zakryty nos i oczywiście usta. Jeżeli zsuniesz maseczkę w taki sposób, że znajdzie się ona na brodzie, sam doprowadzisz do tego, że nie będzie ona w stanie prawidłowo zadziałać, gdyż przy takim ustawieniu osłoni wyłącznie twoje usta, a to nie wystarcza i najzwyczajniej w świecie mija się z celem noszenia maseczek.

Nie bierz więc przykładu z osób, które noszą maski na brodzie. Rób to poprawnie, by chronić siebie oraz innych ludzi. Zadbaj też o to, by maseczki antywirusowe były dla ciebie wygodne i nie przeszkadzały ci w pracy czy wykonywaniu innych codziennych czynności. Podczas zakładania tego rodzaju ochrony zawsze upewniaj się, że dobrze przylega ona do twarzy, abyś później nie musiał jej poprawiać i nie dotykał swojej skóry brudnymi rękami. Jeżeli masz z tym problem, bo większość maseczek sama zsuwa ci się z twarzy, poszukaj tych wspartym dodatkowym metalowym paseczkiem, zapewniającym lepsze dopasowanie do twarzy. Taką maseczkę musisz założyć tak, by metalowy pasek znalazł się na środku nosa. Dobrze założona idealnie przyczepi się do twarzy.

Źródło: https://www.lento.pl/maseczki-antywirusowe.html

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *