Press "Enter" to skip to content

Jak radzić sobie z problemem zaburzenia lękowego?

Życie w ciągłym biegu i w pogoni za uciekającym czasem nie jest łatwe. Coraz częściej w codziennych obowiązkach pojawia się stres i lęk przed czymś nowym i nieznanym. Taki stan rzeczy jest w pełni naturalny, jednak utrzymujący się przez dłuższy czas niepokój, może stać się zaburzeniem i wtedy należy podejść do niego inaczej. Czym są zaburzenia lękowe? Jak sobie radzić z tym problemem?

Przyczyny stanów lękowych

Nadmierne poczucie lęku może być wywołane różnymi czynnikami. Jedną z przyczyn mogą być stresujące wydarzenia związane z pracą, problemy rodzinne czy też traumatyczne przeżycia. Kolejnym powodem może być zaburzenie osobowości. Niektórzy specjaliści twierdzą, że ciągłe dążenie do perfekcji, stawianie sobie wysoko poprzeczki lub daleko idąca samokontrola również mogą być zgubne i prowadzić do zaburzeń psychicznych. Ciągły niepokój może być też wynikiem długotrwałego osamotnienia, choroby serca czy astmy. Często sami nie zdajemy sobie sprawy, co może być powodem naszych lęków.

Zaburzenia lękowe – objawy

W tej kwestii istnieje wiele różnych odpowiedzi, ponieważ symptomy często charakteryzują się dużą zmiennością i u każdego człowieka mogą być inne. Istnieją pewne wspólne objawy zaburzeń lękowych, które najczęściej pojawiają się u osób cierpiących na to schorzenie. Ciągłe poczucie zdenerwowania, nadmierna potliwość, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca, ból w klatce piersiowej, drżenie rąk to tylko kilka z objawów, które mogą wystąpić. Szacuje się, że na zaburzenia lękowe cierpi nawet 20% populacji, dlatego nie powinno się ignorować jakichkolwiek przesłanek, które wskazywałyby na pojawienie się zaburzenia.

Leczenie zaburzeń lękowych

W przypadku stanów lękowych dostępnych jest wiele metod leczenia osób, które cierpią na tę przypadłość. Opanowanie lęku możliwe jest poprzez różne techniki relaksacyjne oraz medytację, mają one na celu odprężenie psychiczne i ukojenie myśli. Nie zawsze jednak te sposoby są skuteczne, dlatego najlepiej skorzystać z porady psychoterapeuty, który najlepiej zdiagnozuje stan zaburzenia i dobierze odpowiednią metodologię leczenia. W ostatnim czasie wizyty lekarskie oraz przemieszczanie się są utrudnione ze względu na pandemię koronawirusa, dlatego warto wspomnieć tu o rozwiązaniu, jakim jest videoterapia online. Pozwala to na konsultację z psychoterapeutą przez Internet i uniknięcie zbędnego kontaktu z innymi ludźmi, a tym samym kolejnego niepotrzebnego stresu. Konsultacja online prowadzona jest przez specjalistów w różnych dziedzinach na serwisach takich jak https://avigon.pl/ . Wystarczy wybrać termin, specjalistę i opłacić rezerwację, by skorzystać z oferty serwisu i zaczerpnąć potrzebnej porady psychologicznej.

Zaburzenia lękowe to schorzenie, jak każde inne – wymaga leczenia i odpowiedniego działania, ponieważ zaniechanie jakichkolwiek czynności może doprowadzić do utrudnień w życiu codziennym. Mając tyle możliwości, warto spróbować i pozwolić pomóc sobie lub najbliższym.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *