Press "Enter" to skip to content

Depilacja laserem

Coraz więcej osób – przede wszystkim kobiet, decyduje się na usunięcie niechcianego owłosienia za pomocą laseru. Jest to wygodna forma pozbywania się włosków, bez podrażnień i innych skutków ubocznych, które pojawiają się zazwyczaj na skutek golenia zwykła maszynką. Jednak potrzebna jest do tego duża cierpliwość oraz spora suma pieniędzy. Tylko regularne powtarzanie zabiegu daje gwarancje pozbycia się włosków w 100 procentach na długi czas.

Zanim udamy się na depilacje laserem, najpierw udajemy się na konsultacje z osobą, która ten zabieg przeprowadzi – najczęsciej dermatolog lub kosmetolog. Ustali on stan skóry, włosów i dobierze odpowiednią wiązkę lasera. Wybrane partie skóry naświetlane są małą wiązką światła. Jeśli chodzi o ból to wszystko zależy od rodzaju skóry, włosa i również od progu odczuwania bólu przez daną osobę. Niektórzy pacjenci odczuwają wówczas dyskomfort, który opisują jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie, jednak teraz wszystkie nowe technologie są już tak sprecyzowane, że nie powinny wywoływać żadnych niedogodności i dyskomfortu dla klientów nawet tych najbardziej czułych na ból.

Po zabiegu naturalnym jest, że skóra pozostaje zaczerwieniona lub uwydatnia się delikatny obrzęk. W tym czasie o skórę trzeba dbać jeszcze bardziej, myć ją delikatnymi płynami, nie pocierać, nie stosować innych środków takich jak – dezodoranty.

Czasami mogą występować również skutki uboczne depilacji laserowej takie jak zmiany zabarwienia skóry w miejscach poddanych zabiegowi. U osób o ciemnej karnacji mogą pojawić się pęcherze.

Po zabiegu można włoski golić – jednak nie wolno ich wyrywać czy przeprowadzać depilacji woskiem.

Istnieje również szereg przeciwwskazań do tego zabiegu, oto niektóre z nich:

– kobieta nie może być w ciąży
– nowotwory
– skłonność do przebarwień
– padaczka
– cukrzyca

i wiele innych dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani tym zabiegiem powinniśmy najpierw poczytać czy w ogóle kwalifikujemy się do przeprowadzenia zabiegu na naszym ciele.

Jeśli chcemy pozbyć się wszystkich włosków – nie wystarczy tylko jeden zabieg. Zazwyczaj zaleca się od 3 do 6 zabiegów. Które przeprowadza się w czasie do nawet 12 tygodni. Po pierwszym zabiegu możemy pozbyć się już do 30 procent włosków.

Depilacja laserowa dedykowana jest osobom z tendencją do wrastających włosków, osób, u których powstają stany zapalne. Cena takiego zabiegu jest bardzo zróżnicowana, zależy głównie od miejsca depilacji jak i ilości zabiegów przeprowadzonych. Ważną kwestią jest również aparat, na którym zabieg zostanie wykonany.

Średnio ceny wyglądają następująco:

– depilacja bikini całkowita – około 200-400 złotych
– depilacja nóg – 400 – 600 złotych
– depilacja pach – od 150 – 200 złotych
– depilacja wąsika – od 100 – 150 złotych

Coraz więcej salonów kosmetycznych czy gabinetów dermatologicznych ma w swojej ofercie depilacje laserowe ciała, warto poszukać najlepszej oferty dla nas, poczytać opinii osób, które w danym gabinecie przeprowadzały ten zabieg. Najlepiej doradzi osoba, która zabieg depilacji laserowej ma już za sobą.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *