Press "Enter" to skip to content

Artykuły medyczne i rehabilitacyjne pomagają odzyskać sprawność

Artykuły medyczne powinny stanowić podstawowe wyposażenie biur, domów oraz pomieszczeń użyteczności publicznej. W niektórych przypadkach potrzebne są dodatkowe produkty, które pozwalają chorym normalnie funkcjonować lub pomagają wracać do zdrowia na przykład po operacjach czy urazach.

  1. Co powinno znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy
  2. Artykuły medyczne i rehabilitacyjne

Co powinno znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy

Apteczka w domu, samochodzie czy zakładzie produkcyjnym zapewne będzie się od siebie różnić. Każda z nich powinna jednak zawierać kilka podstawowych elementów. Należą do nich: opaski elastyczne, zestaw plastrów różnej wielkości (z opatrunkiem oraz bez), opatrunki indywidualne, nożyczki, ustnik do sztucznego oddychania, środki odkażające, gaza jałowa i niejałowa oraz termometr. Oprócz tego warto do apteczki włożyć nieprzeterminowane środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dorosłych i dzieci. W samochodowym zestawie często znajdziemy także maseczki do sztucznego oddychania, rękawiczki chirurgiczne, koce przeciwdziałające wychłodzeniu. Artykuły medyczne pełnią ważną rolę podczas wypadków w zakładach pracy, w domach oraz na drogach. Dlatego każdy z nas powinien pamiętać o tym, aby apteczka była prawidłowo zaopatrzona. W Polsce apteczka samochodowa nie należy do podstawowego wyposażenia pojazdów. Warto jednak ją mieć, ponieważ może uratować nie tylko zdrowie, ale i życie.

Artykuły medyczne i rehabilitacyjne

Rozwój medycy sprawia, że szybciej dochodzimy do zdrowia. Czasami pacjentom potrzebne są odpowiednie sprzęty wspomagające rekonwalescencję oraz rehabilitację. Dzięki licznym doświadczeniom powszechnie dostępne stały się podstawowe artykuły medyczne oraz rehabilitacyjne. Znajdziemy je między innymi na stronie internetowej wapteka.pl/. Pojęcie artykuły medyczne i rehabilitacyjne jest bardzo szerokie. Kryją się pod nim między innymi różnego rodzaju strzykawki, rękawiczki chirurgiczne, specjalne rajstopy oraz podkolanówki przeciwżylakowe, kompresy chłodzące, plastry rozgrzewające, taśmy do kinesiotapingu, elastyczne opaski na zwichnięte nadgarstki, kolana lub kostki, półkule sensoryczne do rehabilitacji stóp. Wyżej wymienione produkty przynoszą chorym osobom dużą ulgę podczas chorób oraz bolesnej rehabilitacji. Wszystkie produkty medyczne powinny posiadać odpowiednie atesty, które zapewnią pacjentom bezpieczeństwo. Kupując niektóre elementy, warto pamiętać, że różnią się one między sobą rozmiarami. Tak jest w przypadku rajstop oraz opasek uciskowych.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *