Press "Enter" to skip to content

Sztućce dla niepełnosprawnych – by posiłek nie był utrapieniem

Czy wiesz, jak wiele osób na całym świecie cierpi z powodu najróżniejszych dysfunkcji narządu ruchu? Ograniczona ruchomość w zakresie kończyn górnych to problem wielu, niezależnie od wieku. Dla takich ludzi wysiłkiem bywa zwykłe zjedzenie posiłku. Dlatego też powstały sztućce dla niepełnosprawnych, dzięki którym wiele osób nie musi już polegać na innych podczas jedzenia.

Specjalnie wyprofilowane sztućce  – dla dzieci, dorosłych i seniorów z niepełnosprawnością

Każdemu przytrafić się może choroba. W dodatku w każdym wieku. Może być to wymagające dłuższej rehabilitacji złamanie kończyny górnej lub nieuleczalna i przewlekła choroba układu nerwowego. Dlatego też powstały sztućce dla niepełnosprawnych. To wyspecjalizowane produkty przystosowane do potrzeb tych, którzy z najróżniejszych przyczyn stracili pełną kontrolę w rękach. Sprawdzą się nie tylko dla osób starszych, których ruchomość ograniczył artretyzm lub choroby reumatyczne. Mogą być z łatwością używane przez osoby z zaburzeniami układu nerwowego. Możemy tu zaliczyć na przykład stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, stany po udarach mózgu czy uszkodzenia nerwów obwodowych. Są doskonale dopasowane dla tych, którzy mają problemy z chwytaniem i utrzymaniem przedmiotów w dłoni. Z pewnością przydadzą się też i tym, którzy mają ograniczoną ruchomość nadgarstków lub palców.

Zakup sztućców dla niepełnosprawnych może być trudny. Zawsze jednak warto wybierać spośród produktów wysokiej jakości. Ważne, aby wykonane były z wysokiej jakości stali nierdzewnej i dobrze zaprojektowane. Dzięki temu zachowają swą funkcjonalność na wiele lat, a posiłki przestaną być utrapieniem osób z niepełnosprawnościami.

Sztućce dla niepełnosprawnych i inne przydatne akcesoria kuchenne

Sztućce dla osób niepełnosprawnych to nie wszystko. Jak już wspomnieliśmy powyżej, specjalnie wyprofilowana łyżka, widelec, czy też nóż, zwiększają podczas jedzenia niezależność u osób z niepełnosprawnościami. Istnieje jednak więcej akcesoriów i gadżetów, które nie tylko pozwolą zjeść posiłek, ale i go przygotować. Warto rozejrzeć się za specjalnymi deskami do krojenia, nożami kuchennymi, czy tarkami do żywności. Osoba niepełnosprawna nie musi być ciągle zależna od pomocy innych! Dzięki takim dodatkom bez wątpienia poczuje się wolna we własnej kuchni.

Jeśli wśród Twoich bliskich znajdują się osoby, które z różnych przyczyn straciły pełną ruchomość w rękach, zakup sztućców dla niepełnosprawnych będzie doskonałym pomysłem. Pozwoli im znowu cieszyć się niezależnością, której my sami na co dzień nie doceniamy.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *