Press "Enter" to skip to content

Czym jest artroskopia kolana i dlaczego nie należy się jej obawiać

Staw kolanowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych elementów w naszym ciele. Ze względu na swoją złożoną budowę i cały szereg funkcji, które musi spełniać oraz na sporą liczbę przeciążeń, które staw kolanowy musi znosić każdego dnia, bardzo często dochodzi do najróżniejszych urazów kolana. Jedne urazy kolana są poważniejsze, inne mniej, jednak żadnej z przypadłości w obrębie stawu kolanowego nie wolno lekceważyć. Prawidłowo funkcjonujące kolana to gwarancja poprawnego poruszania się oraz pełnej sprawności. W przypadku nawet najdrobniejszego urazu kolana może dojść do poważnych zwyrodnień, które nieleczone mogą zakończyć się całkowitą nie funkcjonalnością kolana. 

Jedną ze skutecznych metod leczenia poważnych urazów kolana, które występują często u sportowców oraz osób, które na co dzień przeciążają swoje kolana, jest artroskopia kolana. Dowiedz się czym dokładnie jest ten zabieg, jak się go przeprowadza i jakie rezultaty leczenia pozwala osiągnąć. Po lekturze tego tekstu zrozumiesz, że artroskopii kolana nie należy się bać, a gdy to koniecznie, należy jak najszybciej poddać się procedurze. Wcześnie podjęte leczenie w zakresie chirurgii kolana pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty i umożliwia szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Czytaj dalej! 

Artroskopia kolana – co to?

Artroskopia kolana jest operacją wykonywaną przez wykwalifikowanego lekarza ortopedę, która ma na celu zdiagnozować i wyleczyć urazy znajdujące się wewnątrz stawu. Artroskopia kolana pozwala uzyskać precyzyjny widok wnętrza stawu kolanowego, a nazwa procedury chodzi z języka greckiego i oznacza dosłownie „zajrzeć do stawu”.

Zabieg nie jest szczególnie skomplikowany, a dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym można go przeprowadzić niezwykle sprawnie. W ramach artroskopii kolana ortopeda wykonuje małe nacięcia na skórze pacjenta w okolicach stawu kolanowego, a następnie wprowadza przez nie specjalistyczne narzędzia chirurgiczne, o minimalnej wielkości. 

Przy pomocy kamery wprowadzanej do wnętrza stawu oraz doprowadzonego źródła światła, ortopeda podczas zabiegu może obejrzeć wnętrze stawu bez wykonywania dużych cięć chirurgicznych, co miałoby miejsce w przypadku klasycznej operacji. Artroskopia kolana pozwala jednak nie tylko przyjrzeć się wnętrzu stawu kolanowego, ale umożliwia lekarzowi natychmiastową naprawę uszkodzeń. 

Artroskopii kolana nie należy się bać!

W przeciwieństwie do klasycznej operacji, artroskopia kolana jest zabiegiem stosunkowo mało inwazyjnym i bezpiecznym. Dzięki wykonywaniu minimalnych cięć i naprawie uszkodzeń we wnętrzu stawu kolanowego przy pomocy specjalistycznych i precyzyjnych narzędzi, rekonwalescencja po zabiegu przebiega niezwykle sprawnie. Pacjenci po zabiegu artroskopii kolana w ciągu kilku tygodni wracają do pełnej sprawności i dalej mogą cieszyć się życiem na pełnych obrotach.  

Jeżeli szukasz dobrej kliniki, która natychmiast zajmie się leczeniem Twojego urazu kolana, a gdy zajdzie taka konieczność wykona artroskopię kolana, koniecznie zapoznaj się z możliwościami placówki: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-operacyjne/artroskopia. Zespół lekarzy z Chirurgii Kolana posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu najróżniejszych schorzeń kolan. Dzięki autorskiemu programowi spójnego procesu diagnostyki i leczenia, czas choroby pacjentów z urazem kolana można skrócić do absolutnego minimum. To z pewnością ucieszy profesjonalnych sportowców oraz tych, którzy bez sprawnych kolan nie są w stanie wykonywać codziennych obowiązków. Ideą, która przyświeca wszystkim lekarzom w klinice Chirurgia Kolana jest zapewnienie komfortowego, bezpiecznego i skutecznego leczenia dla każdego pacjenta. Zgłoś się na zabieg artroskopii kolana, weź udział w pełnej diagnostyce i poddaj się leczeniu. Pozytywne skutki zabiegu zobaczysz bardzo szybko. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o artroskopii kolana i innych zabiegach ratujących staw kolanowy, koniecznie zapoznaj się z rzetelnymi informacjami w formie filmów edukacyjnych, zamieszczonymi na stronie internetowej placówki w zakładce „dla pacjenta”.

[Głosów:7    Średnia:3.1/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *