Press "Enter" to skip to content

Masaż klasyczny – cechy, metody działań, efekty zabiegu

Masaż to jedna z metod rehabilitacji manualnej. Dzięki odpowiednio prowadzonym działaniom możliwe jest rozluźnienie mięśni, uelastycznienie miękkich tkanek ciała, pobudzenie skóry czy poprawienie ruchomości w stawach. Efekty masażu zależne są od jego rodzaju i przeznaczenia. Dlatego też można wyróżnić różne techniki i metody masowania. W jaki sposób masować? Na czym polega masaż klasyczny? Jakie są jego cechy charakterystyczne?

Masaż to potocznie mówiąc oddziaływanie na tkanki miękkie w celu zmiany ich sprężystości. Wykorzystuje się do niego odpowiednie warunki, siłę, czas oraz częstotliwość powtarzania zabiegu. Dedykowany jest on w szczególności osobom borykającym się z różnego rodzaju kontuzjami, pacjentom po wszelkiego rodzaju urazach, kontuzjach czy zabiegach operacyjnych. Wskazany jest także jako sposób na rozluźnienie i odprężenie po ciężkim dniu pracy czy nieprzespanej nocy.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest masaż klasyczny. Czym on się charakteryzuje? Jakie można wyróżnić techniki wykonywania masażu klasycznego?

Tego rodzaju działania maja na celu w szczególności odprężyć ciało i mięśnie. Pozytywnie również wpływa na skórę, jej jędrność czy regenerację. Takie czynności mają również pozytywny wpływ na postawę ciała, udrażniają drogi oddechowe co wspomaga pracę układu krążeniowo oddechowego, zmniejszają stres oraz napięcie. Działania te wykorzystywane są także w kosmetyce. Dobrze wykonany masaż klasyczny odprowadza z ciała wodę, która nadmiernie nagromadzona może powodować opuchnięcia i blokować działania wewnętrznych organów.

Dzięki regularnym sesjom możliwe jest także regulowanie, kontrolowanie i nadawanie wymarzonej sylwetki ciału. Jest to jedna z najstarszych form terapii manualnej obecnie stosowana w gabinetach rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych klinikach medycyny estetycznej, gabinetach kosmetycznych czy ośrodkach SPA. Nie oznacza to jednak, że zabieg za każdym razem jest taki sam. Masaż ten można wykonywać na wiele sposobów. Wśród najbardziej popularnych metod postępowania należy wyróżnić:

– głaskanie – to element który rozpoczyna oraz kończy sesję terapeutyczną. Dzięki tego rodzaju ruchom możliwe jest rozgrzanie ciała, dzięki czemu nie powoduje się głębszych uszkodzeń.
– oklepywanie – uderzanie dłońmi w ciało z odpowiednią siłą oraz natężeniem. te technika jednak nie jest zalecana ani dzieciom ani seniorom.
– rozcieranie – jest to ruch okrężny wzdłuż ciała, w sposób spiralny lub kolisty. Takie prowadzenie rąk wykorzystywane jest podczas rehabilitacji stłuczeń, urazów czy innych uszkodzeń mięśni.
– ugniatanie – chwytanie w odwodnieni sposób fałdy skórnej i mięśnia, tak aby skutecznie i bezpiecznie odciągnąć go je od twardej tkanki kostnej.
– roztrząsanie – wprawianie ciała w lekkie drgania,

Masaż klasyczny wykonywany jest w profesjonalnej klinice medycyny estetyczne Wrosiński, który swoją szczegółową ofertę, jak również opis poszczególnych działań przedstawia na specjalnie przygotowanej witrynie wrosinski.pl/masaz-klasyczny/. Dzięki działaniu specjalistów możliwe jest skuteczne rozluźnienie ciała, poprawienie kondycji oraz ruchomości czy pielęgnowanie skóry i innych narządów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *