Press "Enter" to skip to content

Karboksyterapia

Kompleksy – natura każdej kobiety

Wiele kobiet walczy z wszelkiego rodzaju kompleksami, dla jednych są nimi akumulacje tłuszczu potocznie zwane cellulitem, dla innych zmarszczki dla jeszcze innych liczne rozstępy bądź blizny. Każda kobieta jest inna, każde ciało jest inne. Eksperci w dziedzinie medycyny estetycznej wymyślili nową metodę na walkę z wyżej wymienionymi kompleksami. Natychmiastowe efekty sprawiają, że zyskuje coraz większą popularność.

Cudowny gaz

Terapia zwana karboksyterapią ma ogromny wachlarz zastosowań. Ponadto jest bardzo skuteczna i trwała.

Aby wykonać zabieg karboksyterapii należy mieć specjalistyczny sprzęt i przejść odpowiednie szkolenie. Za pomocą niewielkiej igły podłączonej do sprzętu wstrzykuje się w podskórne tkanki dwutlenek węgla. Doprowadza on do rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych.

Ma to na celu poprawę mikrokrążenia co ma pozytywny wpływ na odnowę komórek. Skóra odpowiada w ten sposób, że  zwiększa się jej sprężystość. Zabieg przeprowadza się na miejscach tego wymajających tj. zmarszczki, cellulit, blizny. Ten szybki zabieg uruchamia serię mechanizmów poprawiających stan skóry, doprowadzając do jej rewitalizacji.

Tak więc w skrócie, zabieg przede wszystkim polega na wprowadzeniu za pomocą igieł, kontrolowanej dawki dwutlenku węgla. Igła wbijana jest pod kątem 90 stopni w miejscu które chcemy skorygować. Zabiegu kategorycznie odmawia się kobietą w ciąży, ponadto przeciwwskazania w wykonywaniu zabiegu to: karmienie piersią, nowotwór, trądzik różowaty, cukrzyca, padaczka, zapalenie żył bądź zator. Odmawia się również wykonania zabiegu u osoby, która jest w trakcie chemioterapii.

Terapia a choroby

Mało inwazyjna terapia dwutlenkiem węgla jest kierowana przede wszystkim dla kobiet, które chcą się pozbyć niedoskonałości. Jednakże zaleca się ją również osobą chorym. Terapia dwutlenkiem węgla stosowana jest także w walce z chorobą przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzenia żylakowego jak również łuszczycy.

Mało inwazyjny zabieg

Zabieg nie należy do bolesnych, ponadto jest mało inwazyjny. Czas trwania jednego zabiegu określa się na kilkanaście minut, jest on uzależniony od wielkości obszaru na którym wykonywany jest zabieg. Cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów w zależności od potrzeb. Seria zabiegów wykonywana jest w tygodniowym odstępie czasowym.

Karboksyterapia w gabinetach kosmetycznych

Wykorzystanie dwutlenku węgla w zabiegu sprawia, że skóra staje się odmłodzona. Aktualnie zabiegi karboksyterapi proponowane są przez wiele gabinetów kosmetycznych. Zabieg nie jest bolesny ani niebezpieczny. Ponadto jego cena również nie zwala z nóg. Dzięki podskórnemu wprowadzeniu gazu, można całkowicie pozbyć się blizn, zmarszczek a także cellulitu.

Pamiętajmy, że nasze ciało a w szczególności twarz jest lustrem naszego trybu życia. Skóra ludzi nadmiernie używających słońca, palących papierosy, pijących w nadmiarze alkohol, nie dbających o siebie i nie używających kosmetyków bądź używających nieodpowiednich kosmetyków starzeje się szybciej. Zachodzą w niej procesy, których nie sposób cofnąć bez użycia nowoczesnych technik. Karboksyterapia jest idealna dla osób bojących się większych zmian, odmładza skórę, nadaje jej jędrność oraz spłyca zmarszczki i redukuje inne niedoskonałości.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *