Press "Enter" to skip to content

Jak dbać o zdrowie seniora?

Wszyscy się starzejemy, to proces nieuchronny. Co można zrobić, by jak najdłużej zachować zdrowie i siły witalne? Przestrzeganie kilku ważnych zasad pozwoli opóźnić efekty starzenia i dłużej cieszyć się radościami życia.

Aktywny senior…

Promieniuje wręcz siłą i dobrym humorem, zaraża uśmiechem. Skąd ta moc? Doskonałym jej źródłem jest prowadzenie aktywnego stylu życia, którego podstawą są regularne ćwiczenia fizyczne. To prawdziwy eliksir młodości; utrzymanie dobrej kondycji zapewni już niewielka dawka ruchu; zaleca się uprawianie nordic-walking, spacery, czy spokojną jazdę na rowerze; świetne jest także pływanie.

Pamiętać trzeba również, że aktywność w każdym wieku, może doprowadzić do kontuzji. Dobra przychodnia rehabilitacyjna Łódź, która zatrudnia doświadczonych specjalistów fizjoterapełtów, najlepiej zajmie się pacjentami w starszym wieku i pozwoli im wrócić do pełnej sprawności fizycznej.

Witaminy ważne dla zdrowia seniorów

Ważnym czynnikiem zachowania zdrowia w każdym wieku, a zwłaszcza tym podeszłym, jest właściwie zbilansowana dieta. Racjonalne odżywianie, oparte na dostarczaniu organizmowi wszelkich potrzebnych składników, pozwoli na długo zachować zdrowie i dobre samopoczucie. W razie niedoboru konkretnych elementów można pokusić się o ich suplementację; ważne, by organizm otrzymał zasób, który będzie go właściwie odżywiał. Pamiętajmy też o przyjmowaniu posiłków o  regularnych porach, w niewielkich porcjach i nie obciążaniu się nadmiernie trawieniem. Składniki pożywienia będą miały wtedy czas, by dobrze się wchłonąć.

Dobry humor to podstawa

Emocje w życiu człowieka odgrywają niebagatelną rolę, dzieje się tak również w przypadku osób w podeszłym wieku, które są niezwykle podatne na różnego rodzaju czynniki obniżające nastrój. Dobre samopoczucie i umiejętne radzenie sobie  z sytuacjami stresowymi pozwoli seniorom cieszyć się codziennością i wolnym czasem, którego teraz mają pod dostatkiem. Nie jest tajemnicą, że dolegliwości psychiczne skutkują także somatycznymi, warto więc odpowiednio wcześnie reagować w sytuacjach trudnych, by nie dopuścić do pogarszania nastroju i w konsekwencji zwiększonej  zapadalności na różnorodne stany chorobowe.

Przejście na emeryturę to czas, który wreszcie seniorzy mogą wykorzystać na realizację swoich marzeń i pasji, warto więc zadbać, by cieszyli się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną, a swoim optymizmem mogli zarażać otoczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *