Press "Enter" to skip to content

Leczenie nietrzymania moczu – co warto wiedzieć?

Nietrzymanie moczu jest obecnie bardzo uciążliwym i krępującym problemem, który dotyka kobiety nie tylko w starszym wieku. Liczne porody są z pewnością jednym z ważniejszych czynników ryzyka tego schorzenia urologicznego. Inne czynniki ryzyka to na przykład przewlekłe zaparcia oraz choroby objawiające się przewlekłym, długotrwałym kaszlem. Jeśli borykamy się z tym trudnym problemem, to zdecydowanie warto udać się do specjalisty w tej dziedzinie, czyli lekarza urologa.

Leczenie nietrzymania moczu – jakie są obecnie możliwości leczenia tej przypadłości?

Najbardziej skuteczną metodą leczenia jest zdecydowanie zabieg na nietrzymanie moczu. Znana jest na przykład operacja Burcha. Operacja ta polega na podwieszeniu tkanek szyi pęcherza pacjentki do więzadła ściany jamy brzusznej, co gwarantuje poprawę architektoniki tej okolicy anatomicznej. Mniej popularne obecnie zabiegi to na przykład: przednia plastyka pochwy oraz popularne niegdyś zabiegi igłowe.

Nietrzymanie moczu zabieg – jakie są inne możliwości leczenia?

Najczęściej wykonuje się obecnie zabieg z wykorzystaniem specjalnej taśmy. Taśmę wprowadza się pod cewkę moczową, daje to możliwość uniesienia i podparcia cewki moczowej pacjentki oraz jej połączenie z pęcherzem moczowym. Takie zabiegi są nazywane zabiegami pętlowymi. taka taśma jest utworzona ze specjalnego materiału silikonowego, ale co ważne – może być również uformowana z tkanki własnej naszej pacjentki, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia odczynów alergicznych w stosunku do materiału syntetycznego taśmy. Zaletą tej metody jest jej bezpieczeństwo, ponieważ nie jest to na pewno bardzo inwazyjna metoda, gdyż można ją przeprowadzić bez wprowadzania pacjentki w znieczulenie ogólne. Warto zastanowić się na tym sposobem zabiegu uro-ginekologicznego jeśli borykamy się z problemem nietrzymania moczu i jeśli nasz urolog zaleci nam właśnie tę metodę leczenia.

Zabieg na nietrzymanie moczu, a leczenie standardowe

Leczenie nietrzymania moczu w sposób nieoperacyjny może być mniej skuteczne, niż opisywane powyżej zabiegi. Nietrzymanie moczu zabieg daje nam szansę na trwałą poprawę i skuteczne poprawienie jakości naszego codziennego życia, dlatego zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ten sposób leczenia nietrzymania moczu. Warto spytać naszego urologa o bezpieczne zabiegi.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *