Press "Enter" to skip to content

Kredki dla dzieci – jakie są rodzaje?

Kredki zaliczamy do kategorii artykułów plastycznych, które są uwielbiane przez dzieci. Znajdziemy je z pewnością w każdym domu. Dedykowane są dzieciom w każdym wieku. Nawet 12 miesięczne maluchy, potrafią wyczarować z ich pomocą wyjątkowy rysunek.

Obecnie wybór kredek na rynku jest dość spory. Wyróżniamy kredki ołówkowe, bambino, świecowe i wiele innych. Zazwyczaj kredki występują w zestawie, na który składa się kilka kolorów. Od umiejętności dziecka, zależy jak bogaty zestaw kredek wybierzemy.

Rodzaje kredek dla dzieci

Kredki ołówkowe

Ten rodzaj kredek był najpopularniejszym wyborem przez wiele lat. Mogliśmy je znaleźć w piórnikach większości uczniów i przedszkolaków. Kredki ołówkowe wyróżniały się tym, że były wykonane z drewna, z zewnątrz miały lakierowaną powłokę, natomiast w środku posiadały barwiony grafit lub węgiel drzewny.

Kredki ołówkowe najlepiej sprawdzają się podczas rysowania i kolorowania. Dostępne są w sklepach w wielu kolorach. Podstawowy zestaw zawiera wyłącznie 6 kolorów, z kolei najbardziej bogaty nawet 100. Mimo, że są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku, dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będą takie kredki, które mają grubszy i prostokątny kształt. Taki rodzaj łatwiej utrzymać jest w dłoni. Starsze dzieci bez problemu poradzą sobie z tradycyjnymi kredkami ołówkowymi. Aby naostrzyć taką kredkę należy posiadać strugaczkę lub temperówkę.

Kredki dla dzieci - jakie są najczęściej wybierane?

Kredki świecowe

Ten rodzaj kredek jest również popularny. Spotkamy go też po drugą nazwą, kredki woskowe. Kredki świecowe produkuje się z barwionego wosku lub parafiny. Ich charakterystyczną cechą jest tłusta i miękka konsystencja. Wykonanie rysunku za pomocą tego rodzaj kredek jest bardzo wygodne, jedyna wada to to, że się szybko zużywają.

Ten rodzaj kredek również należy ostrzyć temperówką. Aby dzieci mogły komfortowo z nich korzystać, kredki zostały owinięte w papierkową owijkę. Kredki świecowe są doskonałym wyborem dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z malowaniem i rysowaniem.

Kredki bambino

Są najbardziej rozpoznawalnymi kredkami w Polsce. Ich produkcja ruszyła już w 1889 roku. Dostępne są trzy rodzaje kredek bambino, ołówkowe, świecowe i trójkątne. Ostatni typ jest bardzo wygodny w użytkowaniu, zwłaszcza przez młodsze dzieci. Pozwalają na prawidłowe chwycenie, co ułatwia rysowanie.

Przeczytaj też: http://acutemind.pl/kreda-szkolna-dla-dzieci-do-czego-moze-jeszcze-sluzyc-dziecku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *