Press "Enter" to skip to content

Jak dbać o włosy? Pielęgnacja i czyszczenie

Dbanie o urodę, wizerunek oraz wygląd zewnętrzny to bardzo ważny aspekt życia każdego z nas. Jednym z elementów wizerunku człowieka są włosy. Ich gęstość, kolor, długość czy stan niejednokrotnie dodaje urody lub jej ujmuje. Jak dbać o włosy? Jakie czynności podjąć w przypadku ich osłabienia i wypadania? Jakie preparaty przeznaczone są do pielęgnacji fryzury?

Dbanie o włosy może wydawać się czynnością prostą i nieskomplikowaną. Jednak podczas ich pielęgnacji należy odpowiednio postępować i trzymać się kilku ważnych zasad. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest mycie włosów. Czynność ta powinna być wykonywana regularnie, w zależności od stanu włosa oraz jego skłonności do przetłuszczania się. Częstotliwość namaczania głowy uzależniona jest również od warunków w jakich przebywa człowiek, jak również stosowania kosmetyków utrwalających fryzurę. Do tego procesu powinno używać się miękkiej, ciepłej wody, jak również odpowiednio dobranego szamponu. Preparat ten należy dostosować do rodzaju włosa, a także zapotrzebowania i oczekiwań. Na rynku można ówcześnie wyróżnić szampony na włosy suche, przetłuszczające się, łamliwe czy puszące się. Każdy z nich spełnia inną funkcję pielęgnując i odżywiając strukturę organu.

Podczas mycia należy zwrócić szczególną uwagę na technikę czyszczenia. Samo mycie szamponem powinno być przede wszystkim czyszczeniem głowy oraz jej masażem. Wcieranie preparatu w skórę głowy zapewni odpowiednią pielęgnację oraz zminimalizuje ryzyko powstania różnego rodzaju zakażeń i chorób skóry. Pielęgnacja włosów powinna odbywać się za pomocą dodatkowych odzywek przeznaczonych do tego celu. Podczas czyszczenia głowy i włosów trzeba również prawidłowo spłukiwać preparaty, wykonując ruchy od nasady głowy do końcówek włosów.

W wazie problemów z nadmiernym wypadaniem włosów oraz słaba ich strukturą należy wspomóc się specjalistycznymi preparatami, które zapewniają zagęszczanie włosów. Istnieje wiele domowych technik zwiększenia objętości fryzury, wśród których można wyróżnić:

– maskę z drożdży i mleka,
– oliwę z oliwek,
– maskę z awokado,
– masaże i wiele innych.

Istnieją również stworzone ku temu preparaty, zawierające najlepsze substancje na porost i zwiększenie objętości włosów. DrHair.pl to witryna, na której zostały przedstawione sposoby zagęszczania włosów, oferujące niezawodne techniki walki z wypadającymi mieszkami. Twórcy witryny opisują również wpływ diety oraz życia codziennego na kondycje włosów oraz utrzymanie fryzury.

[Głosów:6    Średnia:3.2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *