Press "Enter" to skip to content

Pędzle do cieni do powiek

Nakładanie cieni do powiek może być prawdziwą sztuką lub też bardzo prostym zadaniem. Wszystko zależy od tego, czy zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria do nakładania kosmetyków, które pomogą nam w osiągnięciu odpowiedniego rezultatu. Zobaczmy zatem jakie pędzle do cieni do powiek będą przydatne.

Dlaczego warto nakładać cienie do powiek pędzelkiem?

Aby naprawdę dobrze nałożyć cienie do powiek, trzeba przede wszystkim nałożyć je równomiernie i w sposób, który sprawi, że będą prezentowały się gładko i idealnie. W tym celu właśnie warto sięgnąć po zestaw pędzelków, który pomoże w nabieraniu i rozprowadzaniu kosmetyków. Dzięki swoim wyprofilowanym kształtom pędzelki będą gwarantować, że każdy milimetr powieki zostanie pokryty tak samo dobrze kolorowym kosmetykiem, a cały makijaż będzie łatwy i szybki do wykonania.

Zastanawiasz się, jakie powinny być? Poniżej zaproponowaliśmy ci kilka ich najważniejszych rodzajów, które znajdziesz na stronie https://drogeriapigment.pl/73-pedzle-do-makijazu. A jeśli nadal nie będziesz pewna, który sprawdzi się idealnie w twoim przypadku, wystarczy, że sięgniesz po gotowy zestaw.

Główny pędzelek do nakładania cieni

Nakładanie cieni pędzelkiem często warto zacząć w środkowej części, z której łatwo rozprowadza się je na wszystkie strony. W tym celu doskonale sprawdzi się mały, zbity pędzelek w kształcie języczka, który ułatwia nabieranie kosmetyku. Jego małe, lekko spłaszczone włosie idealnie sprawdza się do nabierania nawet większej ilości kosmetyku. Pomaga też w jego dobrym rozprowadzeniu, w tym w dotarciu do wewnętrznego kącika oka.

Tego pędzelka można użyć również w celu nałożenia neutralnej bazy na całą powierzchnię powieki.

Pędzelek do zewnętrznego kącika oka

Makijaż w zewnętrznym kąciku oka musi być bardzo precyzyjny, dlatego najlepiej w tym celu będzie wykorzystać pędzelek o krótkim włosiu ściętym pod jednym kątem. Ułatwi on rozciągnięcie kosmetyku z bardziej środkowej części do zewnętrznego kącika, przy idealnym zachowaniu linii, jaką chcemy utrzymać. Nie nabierzemy też na niego zbyt dużo kosmetyku z pudełeczka, dzięki czemu uzyskany efekt będzie bardzo jednolity.

Pędzelek do blendowania

Jeśli decydujesz się na makijaż oka, w którym wykorzystujesz wiele odcieni, twoim must have z pewnością będzie pędzelek do blendowania. To niezbyt duży, owalny i dość puchaty pędzelek, który służy do tworzenia łagodnych przejść pomiędzy poszczególnymi kolorami. Jest miękki, delikatny i umożliwia rozcieranie pigmentów tak, aby tworzyły dosłownie “lekką chmurkę” na powiekach.

Pędzelek kulkowy o małym rozmiarze

Precyzyjne nakładanie cieni w kącikach, tuż pod łukiem brwiowym lub podkreślających dolną linię rzęs wymaga niezwykłej precyzji. Dlatego warto w tym celu sięgnąć po mały pędzelek o kształcie zbitej kulki, który ułatwi to zadanie. Krótkie włosi pomoże w dotarciu do każdego drobnego miejsca, bez rozciągania kosmetyku poza oczekiwany obszar. Idealnie sprawdza się też do lekkiego, niemal punktowego dodawania błyszczących cieni do powiek albo zamiast eyelinera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *