Press "Enter" to skip to content

Paznokcie na wigilię – jak je ozdobić?

Boże Narodzenie to czas, w którym odświętny ubiór gra bardzo ważną rolę. Podkreśla on bowiem uroczystość każdej chwili, zarówno tej spędzonej z rodziną, jak i tej upływającej na firmowych czy przyjacielskich spotkaniach. By podkreślić wagę takich wydarzeń, warto postawić na świąteczne zdobienie paznokci. Dla wprawionej stylistki stworzenie takiego manicure nie będzie trudne, zajmie jej jednak nieco więcej czasu niż manicure klasyczny. Poniżej przedstawiamy 3 ciekawe propozycje, z których wykonaniem poradzi sobie każda dobra stylistka.

Zdobienia świąteczne na paznokciach z wykorzystaniem płytki do stemplowania

Renifer? Gwiazdki? Choinki? A może dzwoneczki, bałwanki lub bombki? Każdy z tych motywów może w kilka chwil znaleźć się na Twoich paznokciach. Zanim jednak go tam umieścimy, pomalujmy płytkę na jeden z żywych, świątecznych kolorów, używając do tego na przykład soczyście czerwonego lakieru hybrydowego Merry Christmas marki Victoria Vynn. Gdy go utwardzimy pod lampą, wtedy w dłoń bierzemy specjalny szablon do paznokci zawierający świąteczne wzory oraz kontrastowy lakier hybrydowy (na przykład biały). Lekko przykładamy szablon do płytki, po czym malujemy lakierem wybrany wzór. 

Świąteczne zdobienie paznokci brokatem

Gdy chcemy stworzyć niesamowity efekt stosunkowo szybko i łatwo, idealnym rozwiązaniem będą lakiery z brokatem. Takie ozdoby świąteczne na paznokciach mają formę drobinek połączonych z lakierem, nanosi się je więc jednocześnie. Co ważne, brokat może mieć formę miniaturowych drobinek, ale też i tych większych, dużo bardziej zauważalnych. Jako lakiery na Boże Narodzenie wybierzmy brokatowe wersje ze złotem, srebrem, czerwienią czy zielenią. Malowanie nimi paznokci nie różni się niczym od malowania jednolitym kolorem, wszystkie kroki działania wyglądają dokładnie tak samo.

Świąteczne zdobienie paznokci pędzelkiem do zdobień precyzyjnych

Jest to rodzaj najtrudniejszy spośród wymienionych w tym tekście. Jednocześnie jednak pozwala on na uzyskanie najbardziej niepowtarzalnego, najbardziej wyjątkowego efektu na paznokciach. Utalentowana stylistka biorąc w rękę pędzelek do zdobień może namalować na naszej płytce nawet całe małe scenki świąteczne i zimowe. W tym wypadku ozdoby świąteczne do paznokci ogranicza tylko wyobraźnia i umiejętności manicurzystki. Warto też wspomnieć, że ten manicure zajmie najwięcej czasu ze wszystkich. By go nieco ograniczyć, wzory precyzyjne nanieśmy tylko na jeden czy dwa paznokcie na każdej dłoni, nie zaś na wszystkie płytki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *