Światowy Dzień Reumatyzmu 2015

Wszystko w Twoich rękach. Przejdź do działania.

Jak co roku 12 października obchodzimy Światowy Dzień Reumatyzmu. Hasłem na lata 2015 i 2016 jest:

„Wszystko w Twoich rękach. Przejdź do działania.”

Podejmowane działania obejmują podniesienie świadomości wśród chorych o odpowiedzialności za świadome uczestniczenie w procesie leczenia i prowadzenie normalnego życia mimo choroby.

Uświadomieniu społeczeństwa służy akcja

„Przybij piątkę na Światowy Dzień Reumatyzmu”

Przybij piątkę na Światowy Dzień Reumatyzmu. Weź udział w podnoszeniu świadomości społecznej o chorobach reumatycznych. Napisz na dłoni imię osoby, którą chcesz włączyć do akcji i zrób zdjęcie w geście przybijania piątki. Umieść zdjęcie w Internecie.

Możesz to zrobić na 2 sposoby:

  1. Jeżeli korzystasz z Twittera lub Instagramu umieść zdjęcie ze swoim wpisem dlaczego to robisz, opatrując wpis hashtagiem #WADHigh5 i nazwą użytkownika, którego zapraszasz do udziału w akcji
  2. Jeżeli nie korzystasz z Twittera lub Instagramu wstaw swoje zdjęcie na stronie http://www.worldarthritisday.org/our-campaign#upload , wpisując swoje imię i nazwisko oraz e-mail,, a następnie po wybraniu zdjęcia do wstawienia wpisz w ramce poniżej krótki komentarz dlaczego bierzesz udział w tej akcji (najlepiej również po angielsku), przyciśnij przycisk „Upload your High5” i gotowe. Swoje zdjęcie zobaczysz wraz z innymi w galerii.